Telefon   +48 533 100 724

Informacje o Fundacji z Gorzowa Wielkopolskiego

rodzina

Fundacja Pozytywnego Myślenia z Gorzowa Wielkopolskiego została założona w 2021 roku. Nasza fundacja jest odpowiedzią na deficytową sytuację w regionie w zakresie zdrowia psychicznego. Coraz więcej osób potrzebuje wsparcia psychoterapeuty, psychologa czy psychiatry, dlatego zależy nam na tym, aby każdy, kto znajduje się w takiej potrzebie, mógł uzyskać należytą pomoc.

Myśl z nami pozytywnie” – oto hasło Fundacji Pozytywnego Myślenia. Pomagamy naszym Pacjentom znaleźć światełko w tunelu. Jesteśmy otwarci na niesienie pomocy innym. Współpracownicy naszej Fundacji to prawdziwi pasjonaci, którzy po parunastu latach pracy w gabinetach placówek publicznych i prywatnych postanowili spojrzeć optymistycznie w przyszłość. Zaczęliśmy zatem myśleć pozytywnie, dlatego założyliśmy Fundację Pozytywnego Myślenia.

Specjaliści z zakresu psychologii

Jesteśmy grupą specjalistów z zakresu psychoterapii, dietetyki, psychiatrii, pedagogiki, socjologii i pokrewnych nauk humanistycznych, a także terapeutów zajęciowych, masażystów i artystów-plastyków. Nasi Pacjenci mogą zatem liczyć na wszechstronną pomoc specjalistyczną – zarówno indywidualną, jak i grupową, rodzinną czy warsztatową.

Łączy nas chęć wykorzystania imponującego doświadczenia zawodowego, umiejętności i pasji w szerzeniu idei niesienia pomocy w zakresie zdrowia psychicznego. Stawiamy na różnorodność technik, które uwalniają w nas pozytywne myślenia. W procesie terapeutycznym korzystamy z arteterapii, biblioterapii, psychodramy czy muzykoterapii.

Cele Fundacji

Cele naszej Fundacji obejmują następujące założenia:

1. Zwiększenie dostępności pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej dla osób dorosłych i dzieci oraz ich terapii.
  2. Terapia indywidualna, małżeńska, rodzinna, par i grupowa.
  3. Warsztaty psychoterapeutyczne, edukacyjne i psychologiczne.
  4. Organizacja warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  5. Tworzenie miejsc przyjaznych rodzinom, dzieciom, młodzieży.
  6. Fachowa pomoc psychologiczna, psychiatryczna, pomoc w zakresie zdrowia psychicznego i psychoterapeutycznego.
  7. Fachowa pomoc promująca zdrowie, profilaktyka prozdrowotna.
  8. Specjalistyczna pomoc w zakresie ochrony zdrowia.
  9. Pomoc dla osób narażonych na zarażenie Covid-19, doświadczających Covid-19, ozdrowieńców oraz ich rodzin, a w szczególności rehabilitacja psychiczna.
  10. Propagowanie zdrowego stylu życia i przeciwdziałanie Covid-19.
  11. Wspieranie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania, w szczególności profilaktyki zdrowia psychicznego.
  12. Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.
  13. Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans.