Telefon   +48 533 100 724

Psychoterapia rodzin i par

chłopiec trzymający misia

Nasza oferta skierowana jest do osób, które zmagają się z kryzysem w relacji i mają problemy z komunikacją. Pomagamy w przezwyciężaniu kryzysów. Z naszym wsparciem zbudujesz silną relację z najbliższymi – przekonaj się, że wystarczą chęci i determinacja.

Terapia rodzinna

terapii rodzinnej bierze udział cała rodzina – są to najczęściej wszyscy domownicy. W pracy z Pacjentami wykorzystujemy metodę systemową. Według tej metody rodzina stanowi system, w którym członkowie rodziny pozostają ze sobą w relacjach i wzajemnie na siebie działają.

Zazwyczaj jest tak, że gdy jeden domownik zmaga się z problemem, jego kryzys wpływa na funkcjonowanie całej rodziny. Z kolei kryzys rodzinny sprawia, że powstają zaburzenia u jednostek. W trakcie wspólnych oddziaływań wytwarzają się specyficzne relacje, a co za tym idzie – komunikacja sprzyja powstawaniu koalicji w rodzinie.

Kiedy warto zdecydować się na terapię rodzinną:

• gdy problemy jednego domownika wpływają na relacje z pozostałymi członkami rodzinny,
  • gdy relacje lub forma komunikacji przyczynia się do problemów u jednego członka rodziny, np. zmiana zachowani, przygnębienie, wycofanie, agresja,
  • gdy członkowie rodziny doświadczają trudności we wzajemnych kontaktach,
  • gdy rodzina przeżywa kryzys życiowy,
  • gdy członek rodziny choruje na chorobę przewlekłą,
  • gdy niepokoi Cię zachowanie domownika,
  • gdy rodzice przeżywają trudności wychowawcze lub mają wrażenie, że tracą kontakt z dzieckiem.

Terapia pary

terapii pary mogą uczestniczyć małżeństwa lub osoby pozostające w związkach nieformalnych, które przeżywają trudności w komunikacji. Podczas spotkań prowadzimy rozmowy wywierające nacisk na poznanie zmiany komunikacji. Zależy nam na tym, aby zweryfikować wzajemne oczekiwania i poprawić komunikację oraz relację w związku.

Kiedy należy zdecydować się na terapię? Zapraszamy na spotkania osoby, które:

• chcą poprawić jakość relacji,
  • czują się pomijane w związku,
  • mają problem z porozumiewaniem się,
  • chcą zmniejszyć wpływ osób trzecich na związek,
  • zostały zdradzone bądź dopuściły się zdrady,
  • czują, że w ich związku brakuje zaufania.

Pomożemy Ci w zawalczeniu o uczucie. Pamiętaj o tym, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Zaznaczamy jednak, że proces terapeutyczny przebiega w czasie, co oznacza, że efekt rzadko jest dostrzegalny po pierwszym spotkaniu. Zarówno Ty, jak i partner, musicie uzbroić się w cierpliwość. Częstym efektem jest poprawa komunikacji i zmiana relacji. Zaczniecie nawzajem siebie słuchać i dostrzegać otaczające wokół emocje. Terapia zwiększa także samoświadomość w tworzeniu procesu komunikacji.

Jak wygląda sesja terapeutyczna?

Sesja trwa od 1h do 1,5h w zależności od indywidualnej potrzeby – długość spotkania ustalamy w trakcie zawierania kontraktu terapeutycznego. Aktywność terapeuty skoncentrowana jest na wszystkich uczestnikach spotkania. Terapeuta stara się być neutralny.

Terapia rodzinna to najczęściej od 12 do 15 spotkań z przerwami co tydzień, dwa lub trzy tygodnie – w zależności od problemu. Terapia pary to najczęściej 15 spotkań.

uśmiechająca się rodzina

Dietetyk

Coraz więcej osób zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Jeśli i Ty czujesz, że masz coraz gorszą relację z jedzeniem, to znak, że warto skonsultować swój problem z terapeutą, a także z dietetykiem. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan żywieniowy, dzięki któremu poczujesz się lepiej i poczujesz się dobrze w swoim ciele. Łączymy wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii, dzięki czemu pomagamy naszym Pacjentom zadbać o zdrowy styl życia.

Terapia sensomotoryczna

Terapia sensomotoryczna to program terapeutyczny, który ma na celu poprawę efektywności funkcjonowania układu nerwowego. Trening skierowany jest do dzieci, które mają problemy z zaburzeniami integracji sensorycznej. Jeśli Twoje dziecko ma problemy z nauką nowych umiejętności ruchowych lub z rozwojem mowy, warto zatem skonsultować się ze specjalistą. Regularne zajęcia przyczynią się do pozytywnych zmian w zachowaniu dziecka i zwiększą u pociechy poczucie własnej wartości. Trening ruchowy pozwoli osiągnąć dojrzałość motoryczną. Dzięki terapii Twoje dziecko będzie także lepiej skoncentrowane i otwarte na nowe relacje. Masz pytania? Skontaktuj się z nami – chętnie udzielimy szczegółowych informacji.

Psycholog kliniczny, psycholog sądowy

W naszym gabinecie przyjmują doświadczeni specjaliści – do dyspozycji Pacjentów jest zatem psycholog kliniczny, a także psycholog sądowy. Oferujemy emocjonalne wsparcie w kryzysowych sytuacjach i dokonujemy specjalistycznych ocen psychologicznych stanu Pacjentów. Jesteśmy do dyspozycji – możesz na nas liczyć.